josegonzalez110 josegonzalez110
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

help me..............................................................................

help me class=

Respuesta :

Eliteiment
Eliteiment Eliteiment
  • 03-11-2021
Answer: C. $7.50 per box.
Answer Link
pcai26
pcai26 pcai26
  • 03-11-2021

Answer:

$7.50 per box

Step-by-step explanation:

it is a proportional relationship, and one of the points is (4,30) so we can find the slope by doing 30/4

30/4=7.5

$7.50 per box

Answer Link

Otras preguntas

1/3 the weight of beef and 1/4 the weight of chx make up 54 3/4 pounds of meat he has. if he has a total of 194 1/2 pounds of beef and chicken, find the total w
plz help will give 10pts.!!1 Which statement is true about silver and gold? A.They both are made only of protons. B.They are both made of subatomic particles. C
Two numbers add to 44 and the second number is 6 bigger than the first. What are the two
what are the different types of cellular transport?
a fund-raiser raised 2400 dollar, which was 0.6 of the goal. write and solve an equation to find the amount of the goal
Who was considered to be the “fieriest supporter of independence in the 13 colonies”?
Would a warm gentle breeze be likely to abash a person?
Can anyone drink and drive safely?
tommy finished 3/5 of the race in 6 hour. how long was the entire race?
Why did some groups in South America continue to live as nomads after the development of agriculture?