johnathan32
johnathan32 johnathan32
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50

Respuesta :

Wize
Wize Wize
  • 04-01-2017
assuming there is no question and this sounds like a true or false ill say false four ounces @2.50 an ounce will = 10 bucks
Answer Link

Otras preguntas

What did Charles Darwin contribute to science?
What does -4/-6 reduce to
Balvina knows that 6 cups of rice will make enough spanish rice to feed 15 people. She needs to know how many cups of rice are needed to feed 135 people
find the missing angle. x=?
PLEASE HELP! which of the following is a monomial?
Our new catalog contains an eclectic collection of items
E21A­1. (Lessee Entries; Finance Lease with No Residual Value) (LO 1, 4) DU Journeys enters into an agreement with Traveler Inc. to lease a car on December 31,
Kyle has picked 5 1/3 bushels of apples. He wants to know how many more bushels,b, of apples he needs to pick to have 9 bushels in all. Part A: Write an equatio
what is the volume of 3.00 mole of ideal gas at 100.0 C and 2.00 kPa
Seven times a number plus the sum of three and twice a number is 30.