yylove880
yylove880 yylove880
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the market, grapes cost $0.85 per pound. Clarissa buys grapes and pays a total of $2.55. How many pounds of grapes does she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
2.55/.85=255/85=51/17=3

The answer is 3
Answer Link
Nicklebron2003
Nicklebron2003 Nicklebron2003
  • 04-01-2017
The awesome of this question is 3
Answer Link

Otras preguntas

A train leaves at 12:35 and arrives at 14:22. It travelled at an average speed of 90 km/h. How far did it travel? Give your answer in km to 1DP.
how successful is an environment health promotion ?
If you text someone more the one time and you say something and they said k and they leave you on open more but they were talking to you on FaceTime a hour or t
can someone help me with this plz​
x:35 = 20:28 For what value of x is the proportion shown above true?
You roll two fair dice. Find the probability that the first die is a 6 given that the minimum of the two numbers is a 2.
what you think happened at the end of the story Click-Clack The Rattlebag.
how many moles of C will react with 0.3404 moles of H2? H2O + C → H2 + CO
Which statement best describes the resolution of sleeping beauty
A phase change is an example of a .Physical Property .Chemical Property .Physical Change .Chemical Change