pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

how to distribute negatives, such as - (6r - 10)
which is the median of this set? 18. 22. 11. 21. 78 11
How did the counterculture of the late 1960s and 1970s influence the U.S. views of the Vietnam War?
simplify the following algebraic expression 9(x)+10-3x+21 ​
Need help with these questions
Summarize how levitt and dubner logically support their argument that cgeating exists when there is high incentive but that the majority of people are honest
¿Una bombilla de 50 vatios transfiere mas energía por unidad de tiempo que una bombilla de 100 vatios?Does a 50-watt light bulb transfer more energy per unit of
Which quadratic equations have two solutions? Select all that apply.​
What's the surface area?
an 269 kg object is moved a distance of 1.9 m by a force if 580 j of work is done on the object what is the object acceleration