pleasedanceforpanda pleasedanceforpanda
  • 12-11-2021
  • Mathematics
contestada

Tangela bought 12 cans of sodas for $5.40

Respuesta :

jtcolvert
jtcolvert jtcolvert
  • 12-11-2021

Answer:

324

Step-by-step explanation:

Answer Link
Itsrei123
Itsrei123 Itsrei123
  • 12-11-2021

Answer:

0.45 for one can of soda

Step-by-step explanation:

If you want to know the price for one soda all you have to do is divde.

12 ÷ 5.40 = 0.45

So, one soda can is $0.45! Have a great day friend! :D

Answer Link

Otras preguntas

How is genetic information passed from parent to offspring?
What number of atoms does K2CO3 have?
The value of a precious gem stone has increased at a rate of 120% each year. If the gems's value started at $50 in 1920, how much will it be worth in 2008?
25 POINTS!!!!!!!!!!The risk of a major tsunami along the coast of British Columbia and the adjacent area of the United States exists because the Juan de Fuca pl
Please need help on questions 1 - 5
The mineral _____________ is not a natural resource of the west. a. gold b. copper c. tin d. titanium
In two or more complete sentences, compare the number of x-intercepts in the graph of f(t) = t2 to the number of x-intercepts in the graph of g(t) = (t +3)2. Be
What is the unit of electrical force? a.n b.c c.n-m d.n-c2?
A sports club is holding a fundraiser dinner. The function graphed models the profit, y, in dollars, from selling x tickets. Select True or False to describe ea
Help please i am confused