annabellomorrison
annabellomorrison annabellomorrison
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you bought 12.6 gallons of gasoline as $1.20 per gallon, how much did the gasoline cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Answer:

15.12$

Step-by-step explanation:

Gallons = 12.6

Cost = $1.20

Gasoline Cost = ??

12.6 ×1.20

=15.12

Hence, gasoline will cost 15.12 $

pls mark me as brainliest! :D

Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!
Whats the importance of biodiversity to the stability (health) of an ecosystem
What has Inigo been doing for 10 years? from the princess bride book
Which of the following is one way that the people living in Mesopotamia adapted to their physical environment?
Why Don Quixote's friends board up his library?
Use the Distributive Property to rewrite the expression 15(14+21) and what would it be?
The countries of Western Europe have economies based on industry, although agriculture will always be an important part. A. True B. False
what is the only surface feature of the moon that can be brought back to earth
why a good customer care is important
?A(n) __________ is violent crowd behavior that is fueled by deep-seated emotions but not directed at one specific target.