jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

body parts in the posterior region
what is (6 x 7) x 10
What is the opening page of a website called?
What are the answers?
310000cm^3 to cubic meters
I don’t know how to do it
Nosotros _________ a hablar español cuando fuimos a estudiar a Madrid. A. aprendí B. aprendimos C. aprendió D. aprendieron
Solve the inequality |x+1|-3 < 4
does anyone know how to solve this
is this statement true or false? for a society to be considered a civilization, it just needs to divide up the labor and produce a surplus of food