drahart0317 drahart0317
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

which is a better buy six cans for $7 or 8 cans for $9?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2021

Answer:

8 cans for $9

Step-by-step explanation:

Answer Link
lalinda5
lalinda5 lalinda5
  • 01-12-2021

Answer:

8 cans for 9$

Step-by-step explanation:

buy 8 cans for 9$

Answer Link

Otras preguntas

How do the human abilities of hearing and sight relate to the properties of waves you have learned about in this unit?
NEED HELP ASAP PLS :)
Which one is it? NO LINKS​
Round 803.137 to the nearest hundredths place.
1. Grammatically speaking, what does parallel structure mean? 2. List at least three types of compound elements that should use parallel structure. Write an exa
Alguien que hable español??​
In "Changgan Memories" by Li Po, what does the main character refer to in the eighth month of waiting for her husband?
What is the molecular geometry of a molecule with 4 outer atoms and 2 lone pairs on the central atom?
please hurry and helppp
Someone plz help!!!!!!