iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

Which are examples of copyrighted online materials? Check all that apply. 1. an article from an Internet magazine 2. lyrics for a song written in the 1800s 3
Crystal corporation makes $2,000 payments every month for leasing office equipment. crystal recorded a lease payment as follows:
L - 486 = 25; L = need help
whats the simplified form of the expression (t^4/10y^4)-4
A deuterium (an isotope of hydrogen) nucleus (mass = 2.01355 amu) is made up of one proton (mass = 1.007276 amu) and one neutron (mass = 1.008665 amu). Which st
What processes would you expect to be key in the production of yogurt ?
Organize the stages of tissue repair in the order in which they occur, starting with the first stage at the top.
PLEASE HELP ME WITH THIS
What is the graph of one cycle of a sine curve with the given characteristics? Using the form , what is an equation for the sine curve? amplitude = 1 , period =
.2. The library had been asked for months to expand its hours. Students complained they couldn't study at night because the library closed too early. Families