rainyyy14 rainyyy14
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Keyla is selling cookies for $3 each. If she spent $16 on ingredients and made $37, how many cookies did she sell?

Respuesta :

alicari7611 alicari7611
  • 02-12-2021
i believe the answer should be 18
Answer Link

Otras preguntas

8th grade word problem, show steps please (will give brainiest) :)
Find equivalent expressions of 3+2x−9−4x+11+5x−x.
Is the graph increasing, decreasing, or constant?
what’s a positive divided by a negative
What does it mean to be creative
Which example of media would best set the mood for a speaker giving a presentation about the lack of affordable housing in a city? A. A chart showing the cost o
Graph the composite function g(f(x)). f(x)= -2x - 5 g(x) = x - 1
Management is obligated to monitor new external developments, evaluate the company's progress, and make corrective adjustments in order to A. determine whether
An angle has a reference angle of 40° and its terminal side lies in Quadrant III. What are a possible positive measure and a negative measure for the angle?
What is the least common denominator of 2/6 and 7/8