thatlostgirl2528 thatlostgirl2528
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

you buy 3pairs of jeans for 35.95 each and get a fourth for free what is yourcost pair for free what is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

coolgirlaxline
coolgirlaxline coolgirlaxline
  • 03-12-2021

Answer:

each pair is 11.98 a pair

Step-by-step explanation:

divide 35.95 by 3

Answer Link

Otras preguntas

which ingredient would a company that makes super-sour candy most likely use in large quantities?
what does the setting of a gothic story help an author quickly establish? a. the tone and mood of a story b. the personal opinion of the author c. the central c
there never was a time when the world was without fire, but there was a time when men did not know how to kindle fire; and after they learned how to kindle one,
what does the latin prefix –dis mean?
In 1 or 2 sentences, describe how both producers and consumer use money.
Which represents a quadratic function ?
The skin helps eliminate waste from the body though
when a sentence begins with two prepositonal phrases joined by word and, where should the writer place a comma?
Which phrase best defines a gene
What are the next three terms of the geometric sequence 4, 24, 144, . . . ?