jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

what was chiles population in 2012. PLEASE HELP
how was america able to add on land after the revolutionary war?
Use the decimal model below to explain why 0.5 times 0.11 of is 0.055
Explain how to convert measurement in the metric system.
write 2 separate paragraphs using informal English for the first and formal English for the second
Justin is asked to solve the following system of linear equations using the elimination method. 5x − 12y = 3 −20x + 14y = 13 Which of the coefficients shoul
Write an equation for the linear function g with the given value g(0)= -5; g(4) = 6
7. Suppose yogurt is on sale for $0.50 a piece, and you have a coupon for $0.30 off your total purchase. Write a function rule for the cost of n yogurts. How mu
When using information obtained from the web, it is important to consider the
write the product in simplest form: 3w^4 * (-5w^2)