GoDevils2020 GoDevils2020
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

Gonna need help on this too. =/

Gonna need help on this too class=

Respuesta :

jfarkiya2
jfarkiya2 jfarkiya2
  • 03-12-2021

Answer:

The price for each pound of tuna appears to be the same

Predicted amount of tuna that sells for $40: 10 pounds

Step-by-step explanation:

16/4=4

28/7=4

36/9=4

$4 for 1 pound of tuna.

Answer Link

Otras preguntas

Which part of the sentence is the independent clause? I can’t find the sweater that I just bought yesterday. A) I can’t find B) I can’t find the sweater C) the
When Anne begins to think about a boy friend, someone in turn drives her to think about Peter van Daan. Who? Peter Wessel Miep de Jong Harry Goldberg
Need answers fast help
find the value of plz fast sin(100×π−π÷4)
Explain and evaluate william paley's version of the design argument. does the argument provide a rational basis for belief in some sort of creative intelligence
Can someone help me please?? A B C D
Which of the following is the main purpose of a human community? A. To meet needs through collective effort B. To analyze group behavior through observation C.
Helpppppppppp please
Convert 10 qt/min to gallons per hour. 15 gal/h 150 gal/h 40 gal/h 600 gal/h
Fill in the blank with the correct answer according to the School Activities video. A Jorge le gusta la clase de educación física porque le gusta __________ d