oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

which transformation preserves similarity between the preimage and image, but does not preserve congruence
the flight of an aircraft from toronto to montrel can be modelled by he relation h=-2.5t2+200t where t is the time, in minutes, and h is the height in metre
a creek runs along a distance of 16,300 feet.About how many miles long is the creek
If the label says "made with active cultures," are we always getting the benefits of active bacterial cultures? A) Yes, since the yogurt had to be made with liv
the mood of the poem "The Hollow Men" can best be described as a) dark and somber b.) moving and hopeful c.) violent and energetic
In one basketball season, Tim made 75% of the free throws he attempted. Tim made 36 free throws. How many free throws did he attempt? A. 27 B. 48 C. 61 D. 75
Which sentence has no errors in the use of quotation marks? A. Mr. Thompkins said "boys, can you rake the leaves, too?" B. She told me "you don't know what you'
2x+y=20 6x-5y=12 substitution
What was one goal of the repeal of Prohibition?
Which of the following constitutes an unintended result of the Latin American revolutions? A) the complete Independence from Spain B) the breakdown of the caste