micaylabro
micaylabro micaylabro
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Help anyone!? I need this done tonight and I need a math genius here

Help anyone I need this done tonight and I need a math genius here class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2017
The answer is very simple. If you have 8 ounces and in total they all cost $1.68, then all you have to do is divide.

If you want to isolate one particular grouping - in this case, 1 ounce, then 8 ÷ 1.68 = 0.21 per ounce.

Hope this helped you! :-D
Answer Link

Otras preguntas

20. By those great honey-coloured Where plump deer pass'. A Repetition B. Alliteration C. Simile D. Metaphor​
Can someone help? I don’t know anything about this topic for social studies
Martin needs to ship a box that weighs 12,000 grams. How should be move the decimal point to convert this number to kilograms? O 3 places to the left O 3 place
Determine the center and radius of each circle. (x – 6)2 + y2 – 8y = 0
What role does Wilse believe England will take in the conflict between the North and South in Across Five Aprils? A. England will provide assistance to both sid
what are similarities and diffrences between french, spanish and america revolution essay
Please help me with this
does some one know the answers for the MLK Webquest (english language arts)
Christopher started mowing yards with his uncle to earn money for back to school clothes. He had $55.32 in his savings account, and now after he helped his uncl
Three people eat 2 pizzas toghether.both pizzas are the sane size. One person 2/3 of a pizza. A second person eats 1/2 of a pizza how much does the third person