myla94
myla94 myla94
  • 14-12-2021
  • Mathematics
contestada

You have $6.72 to buy apples for an apple crisp recipe. Apples cost $0.96 each. Write and solve an inequality that represents the number of apples you can buy

Respuesta :

xoaaliii
xoaaliii xoaaliii
  • 14-12-2021
$.96a=$6.72 I believe
Answer Link

Otras preguntas

write 56:72 in simplest form
What is the value of P for the following triangular prism?
Can someone please help?? In right ∆LMN, sin M = 0.759. What is cos N? A) 0.121 B) 0.241 C) 0.349 D) 0.651 E) 0.759
What is the central concept in Buddhism
How were the Mycenaeans and the Minoans similar
What is the value of c?
Multiple Choice: Please select the best answer anWhat is the measure of LMJK in the figure below?320h
The cost for operating the childminding room is $350 per day. In order to cover the daily operating costs how many childminding payments are needed? childmindi
the equation of a conic section is 2x^2-10y^2-12x-2=0 What is the equation in graphing form?
Which was one of the main goals of the progressives during the Progressive Movement? a.For the voters to have the power to replace the government because of cor