lakeisharichardson97 lakeisharichardson97
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the store, 1 candy bar cost $1.29. Write an equation that relates the cost, c, to number of candy bars,n

Respuesta :

fpsshahk30
fpsshahk30 fpsshahk30
  • 15-12-2021

Answer:

4 candy bars cost $5.16?

Step-by-step explanation:

I just added it 4 four times.

Answer Link
lalaland3136 lalaland3136
  • 15-12-2021

Answer:

C= $1.29n

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe
Predict what happens when zinc is added to water
Substitution how do u do it??
There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe
What is bigger fraction, 5/6 or 6/7
water in a pan over a radiator evaporates much faster than a water pan in a table ???? i need help ppl
What is the Geocentric theory in your own words?
which is more acidic pH2, pH4 or pH6?
sophia has 3 pink tulips and 3 white tulips. what fraction of sophias tulips are pink
SAT Help Jack can paint a house in 5 days, and Richard can paint the same house in 7 days. Working together, how long will it take them to finish the job? How d