nariyahhardy1 nariyahhardy1
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

cherries are on sale you can as buy as much or as little as you want. but 1/2 pound of cherries cost 1.50

Respuesta :

RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 15-12-2021

[Your Question is Incomplete]

[Show if You got a graph or any other things you Left out]

Answer:

 

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why would thailand's tropical rainforest be a good place to make a nature film ??
M.s. alonso ordered 4,000 markers for her store. Only 1/10 of them arrived. How many markers did she receive?
(5y^4-3y^3+2y^2-6y+5)+(-3y^+6y^3-4y^2-4y-8) can someone simplify that
0.346 rounded to the nearest hundredth
Hannah buys 3 packs of 36 exposure films and 2 packages of 24 exposure films. She uses 8 rolls of film. How many rolls does she have left?
In which taxonomic phylum is ginkgo classified? a. Gnetophyta b. Cycadophyta c. Anthocerophyta d. Ginkgophyta
when h has the value 4, calculate 5h - 3? Urgent help needed!!!!!!!
Which would a historian use most often to research people or events from the past? a. old books and papers b. old buildings and ruins c. old tools and pottery
1.How does inertia affect a person who is not wearing a seatbelt during a collision?
Which expression is equivalent to - 3 x (4/- 5)? a. (- 3 x 4) / 5 b. - 3/5 x 4 c. - 3/- 5 x 4 d. (- 3 x 4) / (- 3 x (-5))