hunterswag11
hunterswag11 hunterswag11
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

which is the better buy 4 for $3.52 or 5 for $4.05

Respuesta :

cheyannebear
cheyannebear cheyannebear
  • 12-01-2017
Buying 5 for $4.08 means whatever is it, it's being sold for $0.81. Meanwhile 4 for $3.52, each is being sold for $0.88. It'd be better to buy FIVE for $4.05
Answer Link

Otras preguntas

How do the roles filled by the males increase the survival of the species
Is “we ate donuts” phrase or clause?
Is the line that contains the points p1 (3,2) and p2 (1,6) parallel to the line that contains the points q1 (-1,3) and q2 (-1,-1)?
Please help me to solve question no. 15
when cells or rows are inserted or deleted in an excel worksheet how are cell reference deletion?
If f(x) = 6ex cos(x), find f '(x) and f ''(x).
*5 POINTS* plz help i need both of them
Help me with this SAT Question
why is ancient egypt the first civilization​
When is potential energy transformed into kinetic energy? A. when is an object at rest is lifted to a higher elevation. B. when an object at rest remains at res