channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Plz write a short analysis (like 1 paragraph?) about the meaning of "Let them eat cake — Marie Antoinette" I will make u the brainliest answer :)
Living in the americas is an opportunity for which European group of explorers to find adventure and new business English, French, Spanish, Dutch
how can we minimize corruption write in points​
9x square divided by 3x​
find the probability that a randomly selected student drives to school. (see attachment, probability models) p (drive to school) = x/x remember to reduce your a
Jonathan took 5 minutes to walk to the bus-stop, then spent 63 minutes waiting for the bus. If the bus journey to his school took 10 minutes, how much time did
one class collects 8 1/4 pounds of recyclable materials. Another class collects 1 1/2
A line is perpendicular to the line y = 4x - 3 and has x-intercept (2,0). Which of the following is an equation of the line?
Blair & Rosen (B&R) plc is a U.K. based brokerage firm that specializes In building investment portfolios designed to meet the specific needs of its cli
What are the best extracaricular activites to get selected in a top university ?(By the way im indian )​