Br1umlemacisals Br1umlemacisals
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the store deli, you spent $13.45 on 5 pounds of cheese. how much would it cost to buy 2 pounds of cheese

Respuesta :

Jabswk Jabswk
  • 15-01-2017
It would cost $5.38 to buy 2 pounds of cheese.
Answer Link

Otras preguntas

2X -3 equals six what is x
write a two-step equation involving multiplication and subtraction that has a solution of x equals 7
stories tell how Earth was created from a vast expanse of water.
Renee uses 12 marshmallows and 8 graham crackers to make 4 s'mores. Drag marshmallows and graham crackers into the box to show how many Renee needs to make 3 s
How do you solve this equation ? 5 + 1 x 10
Each of the following is an example of a good persuasive writing topic except: a. why the number of people getting skin cancer is increasing b. why health care
In what ways would the Scientific Revolution be considered a revolution?
For a recessive trait to be expressed in a generation of offspring, an individual must be_____for the allele
What did the second continental congress create in order to defend the colonies? a. continental navy b. continental marine corps c. continental army d. cont
Why is the Cabuliwallah imprisoned?