ryastargold ryastargold
  • 14-01-2022
  • Mathematics
contestada

Bob bought 3 bags of pasta for $15.15. What was the cost per bag?

Respuesta :

darienmartin024 darienmartin024
  • 14-01-2022

Answer:

15.15 divided by 3, so the answer is 5 dollars and 5 cents

Answer Link
0693 0693
  • 14-01-2022

Answer: $5.50

You divide the two number.

Answer Link

Otras preguntas

How did the Cold War come to an end?
What do we call someone who studies earthquakes
Complete the sentence with the correct response. The central core of an operating system is called the .
When the input is 5, what is the output for the square function?
How does the painting embody the idea of Manifest Destiny?
2 please help. i will give brainlies and 50 points. if you use my points without an answer i will have your account deleted and i will report you.
Please help 30 points
The term used to describe a location with many different cultural groups is A. culturally diverse B. globalization C. multiple perspectives D. ethnicity
HELP PLEASEEEEEEEEEEE
please help me with this i will mark you brainliestttttttttt