switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Jonathan checks his pantry to see how much cat food he has. He finds a bag of Paw Picnic cat food with 3 cups left in it. Jonathan feeds his cat 1 3 of a cup
Please please help me! I will do anything. I put points on 100 but not sure if they will actually be 100. BUT PLEASEE I BEG YOU HELP ME!
Please help me no one answers my last few questions #6
the ratio of potatoes to turnips is 1:1.if there are 473 potatoes how many turnips are there.
What motivated Europeans to become indentured servants?
What are the characteristics of a Democratic Republic?
Explain why Cortés was so impressed when he arrived in Tenochtitlan (capital of the Aztec Empire).
Tristan and his children went into a restaurant and will buy hotdogs and tacos. Each hotdog costs $4 and each taco costs $3. Tristan has a total of $30 to spend
Hello please help I will give brainliest thank you!
One of the following is not a democratic right The Right to Vote and to be elected Freedom of thought, conscience and religion. Freedom of Association Right