maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

What are examples of local diversity??
Which of the following causes is not considered a political disruption to food distribution? A. war B. sanctions C. refugees D. droughts
is it true many americans questioned the U.S. presence in Puerto Rico, which was of no strategic importance to the United States?
best example of hero inner conflict
what are the definitions to 'law of soil' and 'law of blood' ? what does it mean ? please help me .
Using a single formatting _______ helps to make reading researched information easier; it lets the reader know what to expect. A. website B. style C. text D. ci
find the slope of the line having equation 4x- 3y= 13
the word "Semite" refers to a large language/ethics grouping that includes which two Middle Eastern people among its members?
Solve for the indicated variable 4c=d for c
The Alternative for the Americas agreement of the early 2000s is primarily aimed at A. inviting foreign investment from Asia. B. improving ties with the Europea