nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!! WILL MARK BRAINLIEST AND THANK YOU!!! A sample of nitrogen occupies 10.0 liters at 25°C and 98.7 atm. what would be the volume at 20°C and 102.7 a
what does malfunction mean
Which relation is represented by the arrow diagram? {(4, -3), (5, -1), (7, 0), (2, 2), (7, 5)} {(4, -3), (5, -1), (0, 7), (2, 2), (5, 7)} {(-3, 4), (-1, 5), (0,
Ozone (o3) in the atmosphere can be converted to oxygen gas by reaction with nitric oxide (no). nitrogen dioxide is also produced in the reaction. what is the e
what are the four types of biomolecules?​
Help 5=x-6 Answers: -12 12 -14 18 11
Solve the following by using mathematical Induction. For >/ 1 1^2+2^2+3^3+......+ n^2 = 1/6 n(n+1)(2n+[)
Aaron and Blake are having a disagreement during math class. Aaron says 0.3838 is a terminating decimal while Blake says it's a repeating decimal. a) Who is cor
How many quarts are in a gallon? Thanks !
A 72.9 kg man stands on a spring scale in an elevator. Starting from rest, the elevator ascends, attaining its maximum speed of 1.21 m/s in 0.80 s. It travels w