ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

which electromagnetic waves are used in ovens
What must a conclusion be? A: confrontational B: confusing C: lengthy D: logical
Kris has a box of 8 crayons. sylvia's box has 6 times as many crayons at kris how many crayons are in sylvia's box
How many centimeters are in 4.4 inches? [1 inch = 2.5 cm]
Justin is considering two websites for downloading music.The costs are detailed here. Website 1: a yearly fee of $30 and $1.50 for each download Website 2: $2 f
Why is Spanish the official language of 9 of the 13 nations of south America?
Coline rode her bicycle 9.5 miles in 0.8 hour. What was her average speed in miles per hour
solve it (8×48÷5)-8=?
All of the following are true statements about the European Recovery Program EXCEPT which one? A. It was often referred to as the Marshall Plan. B. It was de
What is the definition of a lake?