Dree2227 Dree2227
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

They buy 400g with costs 2.56 how much would 350g cost

Respuesta :

Dshark
Dshark Dshark
  • 11-02-2022

Answer:

2.24

Step-by-step explanation:

First I calculated the price for one g with the equation 2.56/400g.

I got .0064 per gram.

You can then multiply this by the 350g to get 2.24

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Choose the situation that represents a function. A) The number of raisins in an oatmeal raisin cookie is a function of the diameter of the cookie.B) The inches
is lil uzi vert better than travis scott?
Which of the following is the best description of a cul-de-sac? A a suburban park in a natural setting B a dead-end street in a residential neighborhood C a sma
Individuals are said to be collaborating when:_________.A) they have reciprocal faith in others' intentions and behaviors.B) they have a sense of togetherness a
Which state of matter does this image represent? Image of water Solid Liquid Gas Plasma
Read the sentence below: Shauna's famous bear stew tasted just a little bit grizzly to me at last night's dinner. Which of the following correctly explains the
5.4(m-2)= -2(3m+3) please help asap
Why do you think premenopausal women need more iron than men of the same age?
Select the correct answer. This set of ordered pairs defines a function. {(-49,7), (-56,8), (-63,9), (-70,10)} Which table represents the inverse of the functio
If you want to turn a ball into a giant water balloon, how many cubic feet of lake water can you fill it with if the radius of this balloon is 1.5 feet?