ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following traits did Darwin NOT study in the Galapagos finches? a beak size b their song c feeding patterns d beak color e beak shape
Need help with math pls help.
Please help thank you
How did the search for spices lead to global exploration? Four sentences per question
What is the coefficient of 7x? I need to know ASAP
Freee pointttssssss!!!!!
Help asap, A student produced this results table to show the reactivity of the halogens. Explain what the results show. ​
What did Tchaikovsky think about the 1812 Overture?
Complete the square: x^2 -6x+ = -13+
What were two arguments made against the treaty?