Madilovesthisfont
Madilovesthisfont Madilovesthisfont
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Brandon is planning to make fudge. Each pound of fudge costs $4.25 to make. Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudge.

Brandon is planning to make fudge Each pound of fudge costs 425 to make Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudg class=

Respuesta :

zecrnil96
zecrnil96 zecrnil96
  • 16-02-2022
19 pounds of fudge will cost $80.75
Answer Link

Otras preguntas

Which description best describes volume? * O How hard the particles are pushing on something O How many particles of something there is O How hot/cold something
The quarks that compose a baryon may have charges of:.
Where can I read Conversation of birds?
It costs a family $348.00 to buy a 15-ft-by-16-ft rug. If the cost is proportional to the area, what will it cost the family to buy a 10-ft-by-11-ft rug? $89.6
How can we tell the distance sediments traveled due to erosion ?​
A student got a score of 90,90,100 and 100 on her last 5 math quizzes
Which could be the entire interval over which the function, f(x), is positive? ​
Is 1 1/7 a rational number?
Where does bone formation occur during endochondral ossification?.
Which general led the union to victory in the civil war?