sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

Jess observed that 60% of the people at a mall on a particular day shopped for clothes. If 2500 people at the mall did not shop for clothes that day, the number
DNA has two strands , so if you know one can you use that information to determine the second strands sequence?
Select the correctly punctuated sentence. Though many believed Doug Williams had excellent taste, William's choice of television program didn't agree with the
magnesium reacts with hydrochloric acid to produce magnesium chloride and hydrogen gas the reactants in this reaction are
45.3 on a number line? start point 44 end point 46
Which products went from New England to the West Indies in the Triangular Trade? A) fish, lumber, and furs B) sugar, molasses, and fruit C) manufactured goods D
Gcf of 28 and84 and 65 39 and 75 and 45
Which products went from New England to the West Indies in the Triangular Trade? A) fish, lumber, and furs B) sugar, molasses, and fruit C) manufactured goods D
three times a number w is less than 18
the temperature at 4 a.m. was -13°f. the temperature was rising at a steady rate of 5°f an hour. At what time will the temperature be 12°f?