williamsigh38 williamsigh38
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

I neeed help please help

I neeed help please help class=

Respuesta :

lokith
lokith lokith
  • 05-03-2022

Answer:

1 box of pencil cost 1 dollar and 1 box of pen cost 5 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Why does a business need to use effective strategies to find a solution for a problem?- to thoroughly understand the problem-to find several solutions to a prob
You are on the roof of a building, 46.0 m above the ground. Your friend, who is 1.80 m tall, is standing next to the building. What speed would egg dropped from
SCIENCEEEEEEEEE Frieda makes a pyramid of oranges for a display at the grocery store. A few minutes later, Corwin bumps into the display and the oranges spill d
Which of these is NOT true about the Rio Grande? It touches three of Texas' four regions. It serves as an international border. It begins in western Texas.
Make a sentence from the words (for hours yesterday)
Directions: Find the number of hours worked each day.
How many minutes in a century?
plz help with this ​
5x – 12 > 2x + 6 Plz help.
What did the Chavins and the Incas have in common? A) Both civilizations lived in the Andes Mountains B) Both civilizations lived along the Gulf Coast C) Both