marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

A business operated at 100% of capacity during its first month and incurred the following costs: Production costs (17,400 units): Direct materials $174,800 Dire
Listed following are several objects in the solar system. Rank these objects from left to right based on the distance from the Sun at which they are presumed to
In 1917 the Soviets took over a "country of peasants," in which - according to some statistics - over 60% of the population was completely illiterate (i.e. over
Mrs Smith’s first period class, 12.5% of the girls have blue eyes. What fraction of the girls on her first period class have blue eyes?
Given f(x) = x^2 – 3 and g(x) = x+2/x . Find (g ° f)(4). A. 11/13 B. 6 C. 15/13 D. -6
what is photosynthesis ​
Calculate the mass of oxygen (in mg) dissolved in a 5.00 L bucket of water exposed to a pressure of 1.13 atm of air. Assume the mole fraction of oxygen in air t
7. What does the gray area of land represent on the map? Why were Mesopotamians fortunate to live there?
I don't know how to solve this and the answer isn't 4 or 0 so what is it?4=-4+a​
what is the y-intercept of the points (-3, 2) and (-2, -4) ?