jk51476
jk51476 jk51476
  • 15-03-2022
  • Mathematics
contestada

Paul bought 4 DVDs for $9.95 each. What was his total cost?

Respuesta :

kevinfitnessandwelln kevinfitnessandwelln
  • 15-03-2022

Answer:

He bought 4 DVDs for $9.95 each, so $9.95*4=  $39.8 is his total cost.

Step-by-step explanation:

Answer Link
fardinhassan2711 fardinhassan2711
  • 15-03-2022
Answer:
39.8$
Step-by-step explanation:
Multiply 9.95$ with 4 and you will get your answer
9.95X4 equals to 39.8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

When you weigh yourself, are you actually reading the support force acting on you, or are you really reading your weight?
Human impact on one system leads to changes in more of Earth’s systems. True or false?
what is breaking apart of 6x6
What are the layers of the atmosphere from closest to farthest from Earth's surface?
the region of flat land down by the ocean
What is the prefix for discrete English
Natural disasters can have positive effects on an ecosystem. True or false?
Sketch the graph of each function. Y
Help!! Please I need help on understanding this.Simplify the expression –4(x – 7) + 3(x + 9).
what is the best way to find out the subject of a map