777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Can you answer the questions that I didn't put answers in please
What are the abiotic and biotic factors of a park?
Which does the phrase "word nest" in this analogy most likely represent? "As the marsh-hen secretly builds on the watery sod, Behold I will build me a nest on
What is the solving for p2=144?
what is the term for each step in the transfer of energy and matter within a food web is it trophic level
One book costs |£1.99 how much do 4 books cost
Jasmine is making cookies for fourth grade class. The recipe calls for 8 ounces of chocolate chips. She needs to triple the recipe to have enough for everyone,
"clumps of seaweed float on the waves" witch are the plural nouns
five times the sum of two and x is not equal to four plus nine
Is the statement true or false