mariepowelldoralynn mariepowelldoralynn
  • 13-04-2022
  • Mathematics
contestada

Trent bought four pounds of deli turkey for $2.68 per pound. How much did he spend? $8.42​

Respuesta :

PandaGirlTaylor
PandaGirlTaylor PandaGirlTaylor
  • 13-04-2022
$10.72
Because Trent bought four pounds, you would multiply $2.68 times 4.
Answer Link

Otras preguntas

Describe the main parts of a proof. (There's no answer choices)
In the chrysanthemums elisa's ______ destroyed the pests in the garden
Which structures are part of the body's first line of defense against pathogens? A. white blood cells B. red blood cells C. lymph nodes D. mucous membranes
A 10-year-old child is undergoing radiation therapy for a brain tumor. what should the nurse include in the skin care for this child?
What An Owl does at night
Justin buys 12 pencils for $0.56 each. He pays with a $10 bill. How much change will he receive
The difference between a functionalist and a substantive definition of family is the same as the difference between what a family does and what a family is. a.
"how many 2 foot square floor tiles are needed to cover the floor of a rectangular room 32 feet in length and 30 feet in width"
what is the equation in standard form of the line that passes through the point (4,-8) and has a slope of 1/4
Two individuals, both with the genotype aabb, produce a number of offspring. the dominant "a" allele masks the effect of the "b" genotype. what phenotypic ratio