flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

Find both the scalar projection compvuand the vector projection projvuof the vectoru=〈1,−1,1〉onto the vectorv=〈1,0,1〉. answer:. . . . . . . . . . . . . . . . .
You have moved into a new house and your friends have come over to help paint the walls. Everyone paints at the same rate of 1.5 hours/wall.QUESTION: If there a
Find two positive numbers whose product is 81 and whose sum is a minimum. (enter your answers as a comma-separated list. )
What angle (in degrees) is needed between the direction of polarized light and the axis of a polarizing filter to cut its intensity to one-fifth of its initial
Motivation is defined as the willingness to do something and is conditioned by this action's ability to satisfy:_______
An increasingly important advantage of the limited liability company is that its members?
Perform the operation and simplify. 3 x - 3 5 x + 2 -2x + 21 x² + [ ? ]x + [
The proper volume for delivering a speech is somewhat _____ than that of normal conversation
A solution of 5. 00 g of lauryl alcohol in 0. 100 kg of benzene freezes at 4. 1°c. what is the approximate molar mass of lauryl alcohol?
QUESTION IS DOW BELOW 5 POINTS EACH PLEASE HELP PLEASE HELP PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST FOR ACCURATE ANWSER