jadenvaca7 jadenvaca7
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

need the answer asap

need the answer asap class=

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 12-05-2022

Answer:

The price for ounce is: $0.25 and she bought 16 ounces of straberris

Step-by-step explanation:

If you have 16 ounces and its 4 dollars you do 4/16 to get 0.25

Answer Link

Otras preguntas

Plz help!!! Please explain why the answer is D.
Es necesario hablar con nuestro gobernador de dos____ muy importantes A.el medio ambiente B.asuntos C.la injusticia D.la necesidad
how do i find the area if this problem?
which inequality is equivalent to 14z-z > -3(z+1) a. 14 > -3z + 1 b. 13z > -3z + 1 c. 14 > -3z -3 d. 13z > -3z - 3
Which two political leaders belong to a political party that sympathize with the French and was inspired by the French revolution ? Charles C. Pinckney Thom
Amir can run 15 kilometers in one hour. How many kilometers can Amir run per minute? There are 60 minutes in 1 hour.
Is wind energy consistent or inconsistent
a car travels 360 miles in 6 hours. How far will it travel in 15 hours
Please help me with this question I really need now
Jasmine’s race time was 34.287 minutes. Round her race time to the nearest tenth of a minute.