mchlmkwsk1960 mchlmkwsk1960
  • 13-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 6 hotdogs cost $ 18, then what is the cost for each hotdog

Respuesta :

luyandaamen310
luyandaamen310 luyandaamen310
  • 13-05-2022

Answer:

each hot dog costs $3

Step-by-step explanation:

$18÷6 hotdogs=$3 or $3×6 hotdogs=$18

Answer Link

Otras preguntas

1. Fill in the blank with the preposition that best completes the sentence. Il n'y a pas de monstre ________le lit (bed). sous sur derrière devant 2. Fill i
W is greater than -8 and less than 8
Can someone help me with this problem please?
Write an equation of the line passing through each of the following pairs of points. (0, 0), (4, 3)
How do authors of workplace documents make reading them easier?
what is a compound?​
difference between silicon and sulphur
Let ABC be an isosceles triangle with AB = AC and ∠BAC=30°. Side AB and the median AD contain points Q and P respectively (points P and Q are not at point A) in
a³-3a²b+3ab²-b³+6a²-12ab+6b²-10a+10b-28​
8. Please help with this question