Seudónimo
Seudónimo
01-02-2017
Mathematics
contestada
Can you help me on problem number 16.
Respuesta :
paipai5
paipai5
01-02-2017
You can divide it and see what you get for it
Answer Link
chan13
chan13
01-02-2017
2,552or 960 not sure.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Which calculations come last in the order of operations? A. Calculations with parentheses B. Calculations with exponents C. Addition and subtraction
What was a provision of the Magna Carta? A. Trial by jury of peers B. A step toward providing nobles with legislative authority C. Expanded rights to
The Earth rotates about its axis from west to east. What piece of evidence about the Moon can we use to support this statement? A) The phases of the Moon change
Joannie is at the store buying treats for a Halloween party. she buys 116 kilograms of candy for $649.60. what is the unit rate for the candy in $/kilogram? h
a meter stick is hung from a string tied at the 25cm mark. A 0.50-kg object is hung From the zero end of the meter stick, and the meterstick is balanced horizon
Underline the sentence that explain the contrast between what country residents and town residents wanted
Paul is at the top of the hill 3276 steps from henrys house.continuing down the hill Nicholas lives 6989 steps past Henry.how many steps does Paul Live from Nic
Lena is a software saleswoman. Her base salary is $ 1800 , and she makes an additional $ 120 for every copy of English is Fun she sells. Let P represent her
if one pen costs d dollars, what is the cost, in dollars, of 8 pens?
I'm confused with 1-4 if you can could u just give me and example Or an answer for number one so I can get thank u