kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $3.17 and six candy bars. You spent a total of $27.41. How much did each candy bar cost?

Respuesta :

angelicf09
angelicf09 angelicf09
  • 01-02-2017
$8.08 is the cost of each candy bar
Answer Link
Billy54 Billy54
  • 01-02-2017

$27.41-$3.17=$24.24

$24.24/6=$4.04

 So $4.04 each candy bar
Answer Link

Otras preguntas

What was the result of the collapse of Bronze Age civilization and the rise of the dark ages in the Aegean?
fine the missing word ____ dad of all My dad is the 01. great 2. greater 3. greatest 4. most great
Q, 7, X, Y ,Q , 7, X, Y,... A) what patterns do you see in this sequence? B) what is the 12th term in this sequence? C) what is the 20th term in this sequence
ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1. Which major body of water, located at location A, separates Europe from North America?
Children's stories often contain an abundance of
Can someone help please!!!!!
Help u will get 10 points
find the value of h​
how much electricity is in the human brain? ​