joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

Ryan had a job during his summer vacation. He earned $7.25 per hour. He worked 15 hours a week for 6 weeks. How much money did Ryan earn?
Which of the following can occur if urine is not properly emptied? Ureter infection Bladder infection Kidney infection O Liver infection
What is the volume of the triangular right prism? (7.3ft 7 ft- 10 ft 4 ft A. 140 ft3 B. 280 743 c. 1,022 ft3 D. 2,044 ft3
Solve the inequality: 8+4≥12
Why did American merchants initially prosper from the war between Britain and France? What happened to disrupt this prosperity?
A rectangular swimming pool has a length of 50 meters, a width of 25 meters, and a depth of 2 meters. How much paint would be needed to cover the sides and bott
Jayson uses a hose to fill a 45-gallon tank with water in 15 minutes. How many gallons of water does Jayson add to the tank per minute?
no spams! only answer if u 100% know!
Simplify 22-2(12/4+2*3)/3+7
book, roll of thunder, hear my cry Why didn’t Papa go after Charlie Simms for what Charlie did to Cassie? What was the surprise that Cassie had for Lillian Jea