25fonseca628
25fonseca628 25fonseca628
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

PRECISION In November 2010 the average cost of 5 gallons of regular unleaded gasoline in the United States was $14.46. What was the average cost for 16 gallons of gasoline?

Respuesta :

rwaned06
rwaned06 rwaned06
  • 03-06-2022

Answer:

$46.272

Step-by-step explanation:

Ver imagen rwaned06
Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST PLZZZZZZZZZZZ HELPPPPPPPP which of the following are underrepresented populations 1. Men 2. religious minorities 3. women 4. Ethnic mino
what are the 5 steps to reproduction
Simplify: 4(x + 3) + 6x besties please help me
A 64-fluid-ounce bottle of bleach costs $2.56. What is the price per cup?
in a swap you need a variable so that one of the values is not lost ? Need help
confucianism started as a philosophy that would provide a solution to china chaotic society during the?​
how did the tobacco industry structure southern society​
Compare and contrast lava and magma? For science
int 2) During the process of ecological succession ing 21 ols A) many new species of organisms evolve rapidly. B) the number of species in the community decreas
Help anyone that’s Spanish? Extra points