OrganicMilkTea
OrganicMilkTea OrganicMilkTea
  • 11-06-2022
  • Mathematics
contestada

Help Please! I'm having such a hard time :(

Help Please Im having such a hard time class=

Respuesta :

scotgmo2
scotgmo2 scotgmo2
  • 11-06-2022

Answer:

It should cost $3.50.

Step-by-step explanation:

Because 5 is 40% Greater than 3, and 40% of 2.50 is 1, then just add 2.50 and 1 and you have your answer. $3.50

Answer Link

Otras preguntas

Strawberry Fields purchased a tractor at a cost of $37,000 and sold it two years later for $24,500. Strawberry Fields recorded depreciation using the straight-l
how does he poem “the end and the beginning “ show how people react after a war?
The classifications of a lease by the lessee area. operating and finance leases.b. operating, sales, and finance leases.c. operating and leveraged leases.d. Non
If you have $.25 on your debit card do you have enough To buy a volleyball glove. Yes or no
The U.S. federal and state governments are similar because both levels of government have the power to
is the division of responsibility for national security between the legislative and executive branch a good idea
suppose you can work a total os no more then 20 hours a week at your 2 jobs. your babysitting job pays $3 an hour and your cashier job pays $5 an hour. you need
Which of the following is the correct expanded form for the series below?
Match each symbol on the left with its figurative meaning on the right. a red rose peace and love a white dove love and romance an eagle surrender and humility
2. 6x - Зу What is the answer