army96541
army96541 army96541
  • 13-06-2022
  • Mathematics
contestada

If I bought 4 granola bars for 3.48 dollars, how much money would it cost for one?

Respuesta :

craftingcreeper777 craftingcreeper777
  • 13-06-2022

Answer:

it would cost 0.87 for each granola bar

Step-by-step explanation:

Answer Link
thatonekisuknow918 thatonekisuknow918
  • 13-06-2022
it would be 87 cents per granola bar
Answer Link

Otras preguntas

(1) A noun that tells who or what a setence is aboutis called a... ?​
Project Description The Department plans to purchase a humanoid robot. The Chairman would like us to write a program to show a greeting script the robot can use
Your boss has just screamed at the work staff for poor sales growth and high absenteeism. Consequently, you decide that this would not be a good time to speak t
7(a+b)= 7a + blank can you please answer this
BACK TO CLASS HOME HSTO6B_SUMAMERHIST SEC852 SEM2_19-20Which example shows the evils of totalitarian government in Nazi Germany?military factoriesconcentration
Explain the following statement: In a windowless proportional counter, the output pulse height from an alpha particle source will increase with increasing alpha
17. D i don’t know if i’m writing it wrong or don’t know how to balance but ye
In the context of the discussion on inside/out, outside/in change, the lecture used the term "condemnation engineering" as an example of a mechanism of outside-
Do you guys know the answer
105) Howard Inc. had prepaid rent of $75,000 and $80,000 at the end of 2020 and 2021, respectively. During 2021, Howard recorded $240,000 in rent expense in its