dallana72 dallana72
  • 15-06-2022
  • Mathematics
contestada

Tera buys 10 pencils for $1.99.
About how much $ does each pencil
cost?

Respuesta :

EquestrianLion
EquestrianLion EquestrianLion
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents or 0.199

Step-by-step explanation:

Hope it helped!

Answer Link
jacobchuang520 jacobchuang520
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide total cost by amount of items

Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between bacterial reproduction and viral reproduction
What was the main goal of the americanization movement
a rectangle measures 14 centimetres by 4 centimetres what is its area
graph linear system and estimate the solution y=5x + 2 y=3x
What is the inverse of the function C=5/9(F-32) (Fahrenheit to Celsius function) ~Thanks
Which is one way scientists indicate how precise And accurate their experimental measurements are? a. They keep accurate, honest records. b. They make sure thei
write this fraction in its simplest form. 45/99
The sum of a number b and 3 is greater than 8 and less than 12
what sort of substance is insulin a type of
Please help me solve this problem. There are over 2,700 species of snakes in the world. Over 600 species are venomous. Express the fraction of species that are