dallana72 dallana72
  • 15-06-2022
  • Mathematics
contestada

Tera buys 10 pencils for $1.99.
About how much $ does each pencil
cost?

Respuesta :

EquestrianLion
EquestrianLion EquestrianLion
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents or 0.199

Step-by-step explanation:

Hope it helped!

Answer Link
jacobchuang520 jacobchuang520
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide total cost by amount of items

Answer Link

Otras preguntas

On a map, 1/3 inch equals 15 miles. The distance between two towns on a map is 3 2/3 inches. How many miles are actually between the two towns? a. 11 b. 16 c.
is the square root of 130 a rational or irrational number
Two rectangles have an area of 81 square inches. Name one possible perimeter for each rectangle. I need to show the problem please.
the qustion is what is the greatest common factor of 24,56 and 72
is the square root of 130 a rational or irrational number
How do the numerator and denominator of a fraction compare with the dividend and divisor of a division exxpression?
How do fungi mate with other fungi?
What does ¿La Navidad es el 25 de noviembre? mean and how would you reply?
What does ¿La Navidad es el 25 de noviembre? mean and how would you reply?
A ramp was built by the loading dock. The height of the loading platform is 4 feey. Determine the length of the ramp if it makes a 32° angle with the ground. .