KarateKid1984 KarateKid1984
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

Jai bought 9 chicken wings for $20.70. How much does each wing cost?

Respuesta :

dakotadue05 dakotadue05
  • 15-09-2022
you would take 20.70 divided by 9 which equals $2.30
Answer Link
littlemm2008
littlemm2008 littlemm2008
  • 15-09-2022
Answer: $2.30

Step by step: $20.70 divided by the 9 wings
Answer Link

Otras preguntas

What was an immediate effect of the Civil War? A. The North remained untouched by the effects of war. B. The federal government lost power to the states. C. The
why do middle class citizens spend more money than what they earned?​
What is the difference between diffusion and facilitated diffusion? A. Facilitated diffusion requires energy B. Diffusion moves substances from low to high con
Isla's hair grows an average of 1.25 centimeters each month. If Isla's hair has grown 10 inches since her last haircut, how many months has it been since she cu
simplify this expression (-1/3) to the power of 4
Solve the equation 5z-13=-3
PLEASE HELP GIVE YOU BRAINLIEST Why did T.J. bring R.W. and Melvin Simms to the church revival? A.)to convince R.W. and Melvin to join his church B.)to make Sta
The school nutritionist is ordering apples for school lunches. The price for six crates of apples delivered to the school is $82. The price for 11 crates is $13
3y+6(3y-2) = 2(y-1)-7 solve for y , reduce answer to integer or fraction.
Which of the following is NOT a unit energy? (select all that applies) Kelvin calories Celsius Fahrenheit joules