Seudónimo Seudónimo
  • 14-02-2017
  • Mathematics
contestada

asap 13 points and show work

asap 13 points and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work  


You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link

Otras preguntas

What number is equivalent to 15 and 25
PLEASE HELP ASAPP!!!
what volume of co2 is produced at stp when 270g of glucose are consumed in the following reaction? c6h12o6 + 6o2(g) -> 6co2 (g) + 6h2o(l)
L (5). Karen, Emily, and Elizabeth donated money to the local homeless shelter.(Karen donated $98.00); (Emily donated three times as much as Karen): (Elizabeth
please answer the question on the picture
Plz help :)...tysmmmm
(5xy)^5 fully simplify
help again. thanks again for helping me. also take ur time.
In the reaction A + B -> C + D, what are the products? A. A and BB. A, B, C, and DC. C and DD. A and C​
Tia dilated the rectangle below by a scale factor of 7/2. What is ther perimeter of the new rectangle?A 64 inchesB 220 inchesC 2695 inchesD 224 inches