reeha2016 reeha2016
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237

Respuesta :

KDRC
KDRC KDRC
  • 15-02-2017
12.5, just divide 237 by 19
Answer Link

Otras preguntas

In a brief paragraph, explain why Liechtenstein’s per-capita GDP is so high. Cite your sources, explain why your sources are reputable, and summarize the streng
What is the fourth term of the expansion of the binomial (2x + 5)5?
Which best describes the process that the pest population has experienced due to this environmental change
Given the line 2x – 3y = 9 and the point (4, –1), find lines through the point that are    (a) parallel to the given line and    (b) perpendicular to it. That's
In march, 1985, the man who became the new leader of the soviet union was
How is a photograph used to make a persuasive argument?
In at least 150 words, identify at least two key moments in the civil rights movement and explain their significance for attaining the goals of the movement.
Who was responsible for the agricultural policies of the united states during world war i?
5. Imagine this scenario: To protect U.S. car manufacturers, the government passes a tariff on Japanese cars and subsidizes U.S.-made cars. Suddenly, Japanese c
Which step in the group discussion procedure enables everyone to assume a responsibility for the entire group? A.analyzing ideas B. setting time limits C. ass