Seudónimo
Seudónimo
15-02-2017
Mathematics
contestada
about how much would it have cost
Respuesta :
aileenr7
aileenr7
15-02-2017
It would cost about $.50 because $8.15 rounds to $8.00, and 8/16 = 0.5
Answer Link
morgankaeleb8
morgankaeleb8
15-02-2017
One plant would cost about 0.50 cents.
You can find out the answer to this problem by dividing 8.15 by 16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
A word processing program would probably be used to: A. maintain a shoe inventory. B. create a contract to hire someone. C. track T-shirt sales for a smal
Plz help with these.and there are two pictures with different problems. PLZ plz plz I really need help
Which of the following statements about Martin Luther is false? A. He was an important leader of the Reformation. B. He translated Paul’s writings into Latin. C
Max is building a rectangular dog pen. One side of the pen will just be the side of the house. If he has 45 feet of fencing to use for the other three sides,
Which sentence from “Broken Chain” best expresses a theme related to wanting more than one has? A.“Orsua, the owner, said Alfonso could have the calendar at the
A 10-foot ramp must make an angle of 30° with the ground if it is to reach a certain window. What angle must a 15-foot ramp make with the ground to reach the sa
What factors led to the partition of india what kinds of states emerged?
Which of the following is part of the judicial branch of government? A. House of Representatives B. Department of Justice C. Senate D. Supreme Court
Please someone help me
What is a fire blanket MOST often used for? A. covering a beaker that has caught on fire B. protecting a fire extinguisher from being damaged C. wrapping