KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following groups was not targeted by the Ku Klux Klan in the 1910s and 1920s? a) Immigrants b) Protestants c) Catholics d) Jews
Abiotic factors that affect the growth of grass in a lawn include what?
What Type of Atom Na2CrO4
at murky middle school, 372 students ride the bus to school. if this number is 60% of high school enrollment, then how many students are enrolled at the school
Nutrients in food are carried through the body by the blood. a. True b. False T?
You can enter text on a slide by using: placeholders textboxes flow charts
2 5/22 = as a decimal
The cell mechanism of "active transport" involves the transport of insoluble chemicals across the membrane with protein acting as the carrier.
In "Beethoven's Moonlight Sonata," which line is an example of a detail the author added for dramatic interest? a. "Beethoven looked at me." b. "We can scarcel
Which microscope uses a probe to map atoms on the surface of a specimen?